FOTOGRAFIA BIZNESOWA – ISTOTNY ELEMENT AUTOPROMOCJI

Zobacz również:  Jak ubrać się na sesję biznesową ?

 

Biznes się zmienia. Bardziej niż kiedykolwiek ludzie polegają na e-mailach i stronach internetowych w celu uzyskania informacji. Spotkania twarzą w twarz są coraz mniej powszechne, mimo to kontakt z ludźmi jest tym, co nadal decyduje o sprzedaży i udanych relacjach biznesowych. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spotkać się osobiście, musicie polegać na swoich profesjonalnych portretach biznesowych. Ubiegający się o pracę przesyłają CV ze swoją fotografią wizerunkową, która może zadecydować o decyzjach personalnych przyszłego pracodawcy, coraz częściej na stronach internetowych firm pojawiają się fotografie korporacyjne, przedstawiające zespoły pracowników, co ociepla wizerunek przedsiębiorstwa.

 

Studio 2 Piętro z Gliwic jest pracownią fotograficzną zajmującą się między innymi profesjonalną fotografią biznesową - ważnym narzędziem marketingowym, promującym osobę lub firmę. 

Oto kilka uwag na temat przygotowania się do sesji zdjęciowej:

1. Umów się na spotkanie z fotografem z dużym wyprzedzeniem czasowym. 

2. Bądź wypoczęty, zapewnij sobie przez dwa dni przed sesją po osiem godzin snu.

3. Złóż wizytę u fryzjera i ewentualnie w solarium kilka dni wcześniej, unikaj jednak opalania natryskowego.

4. Zadbaj o skórę twarzy – wizyta u kosmetyczki jest jak najbardziej wskazana.

5. Wybierz ubranie bez wzorów, w stonowanych kolorach. Na krawacie lub apaszce dopuszczalny jest niewielki deseń, ale generalnie unikaj szerokich pasów lub innych krzykliwych wzorów. Mogą one zdominować zdjęcie, na którym najważniejsza powinna być Twoja twarz.

6. Pamiętaj, że ciemne włosy i skóra doskonale prezentują się na tle jasnych barw, takich jak błękit, zieleń lub jasna czerwień, natomiast osoby o jasnych włosach powinny pomyśleć o pastelowej koszuli lub bluzce.

7. Panie powinny przygotować dopasowaną bluzkę lub sukienkę z długimi rękawami, dla panów wskazany jest granatowy lub szary garnitur i niebieska koszula. Jeśli chodzi o krawaty, przyjęta jest większa swoboda kolorystyczna.

 

Zadzwoń lub przyślij do Studio 2 Piętro e-maila z pytaniami. Chętnie udzielę Ci informacji na temat fotografii biznesowej i sposobu realizowania przeze mnie sesji zdjęciowej. Spotkajmy się w studio!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.