SESJA KOBIECA - RODZAJE

Zobacz również:  SESJA KOBIECA PORTFOLIO   SESJA KOBIECA CENA

 

 

Panuje powszechne przekonanie, że profesjonalne sesje zdjęciowe przeznaczone są dla kobiet, dla których zewnętrzny wizerunek jest w pewnym sensie narzędziem pracy. To nieprawda – nie tylko zawodowe modelki lub aktorki korzystają z fotograficznego atelier, każda kobieta może to zrobić, by zatrzymać w czasie swój urok, wdzięk i piękno.

Doskonałej jakości, dobrze zaaranżowane i wykonane w odpowiednio dobranym otoczeniu zdjęcia są idealnym pomysłem na prezent dla męża lub narzeczonego.

Zadaniem sesji kobiecej, wykonanej w konwencji uzależnionej od preferencji kobiety pozującej przed obiektywem, jest uchwycenie i pokazanie jej piękna przez pryzmat stworzonego przez fotografa odpowiedniego nastroju i atmosfery.

Warto poznać niektóre typy tych sesji.

 

 

Sesja beauty - uroda

 

Na tych fotografiach najważniejszy jest piękny wygląd podkreślony przez idealną fryzurę i makijaż. To sesja typowo wizerunkowa, mająca pokazać, jak kobieta jest efektowna i piękna. Doświadczony fotograf sprawi, że doskonałymi modelkami okażą się być panie o mniej klasycznej urodzie. Z pewnością efekt jego starań zadziwi oglądających.

 

Sesja sensualna

 

Sesja sensualna to praktycznie każdy typ sesji opisany poniżej ważne, aby nie przekroczyć delikatnej granicy dobrego smaku.

 

Sesja buduarowa - intymność

 

Fotografie buduarowe są częstym prezentem przyszłej panny młodej dla narzeczonego. Mają zabarwienie intymnej erotyki o charakterze stonowanym, skierowanym na prywatność. Buduar było to w przeszłości pomieszczenie przy sypialni, w którym panie przebierały się, szykowały do rozpoczynającego się dnia lub odpoczywały. Dlatego uczestnicząca w sesji kobieta ukazuje się często w bieliźnie lub częściowo rozebrana, a więc w stanie odbiegającym od oficjalnego wizerunku, ale podkreślającym jej intymny urok.

 

Sesja w bieliźnie - dowolność odbioru

 

Ten rodzaj sesji nieco różni się od wcześniej omawianych. Trudno jest bowiem jednoznacznie sklasyfikować efekt wykonanej pracy. Wszystko zależy od fotografa i jego zamysłu, a także od stylizacji pozującej kobiety. Głównym tematem zdjęć może być bowiem bielizna - wówczas mamy do czynienia z fotografią typu fashion. Bywa też często, że pozujące panie chcą znajdować się w centrum uwagi odbiorcy. Najczęściej klientki życzą sobie wykonanie im sesji portretowej w bieliźnie lub sesji czysto buduarowej. To, jaki wydźwięk będą miały fotografie, zależy od wspólnego pomysłu fotografa i modelki.

 

Sesja glamour - seksualność

 

Zadaniem sesji jest pokazanie urody kobiety w kontekście jej atrakcyjności fizycznej, wzbudzającej emocje u oglądającego. Glamour to esencja seksualności, podkreślona odkrytymi fragmentami nagiego ciała, atmosferą stworzoną przez aranżację i oświetlenie. Odpowiednie pozy oraz spojrzenia mają działać prowokująco i dać możliwość fotografowanej kobiecie poczuć się atrakcyjnym obiektem pożądania .

 

Nagość zakryta - delikatne pobudzenia wyobraźni

 

Nagość zakryta zaliczana jest do całkowicie innej kategorii. Modelka lub model występują na zdjęciach nago, choć ich ciała pozostają częściowo zakryte. Szczegóły anatomiczne są niewidoczne, a odpowiednia sceneria i aranżacja ma za zadanie pobudzić wyobraźnię oraz zmysły odbiorcy, by to, czego nie widać, było bardziej intrygujące od tego, co można bezpośrednio dojrzeć na fotografii. To, czym nagość zostanie zakryta, zależy od pomysłowości i inwencji fotografa, a także modelki lub modela. Intymne szczegóły mogą zostać osłonięte dłonią, tkaninami, przedmiotami, czy specjalnie przygotowanymi rekwizytami. Możliwości jest mnóstwo, a jedyne ograniczenie stanowi wyłącznie nasza wyobraźnia

 

Akt 

 

Sesje aktu pozostawiam innym fotografom jednak w kilku słowach warto omówić ten rodzaj fotografii  .

Akt stanowi jeden z najważniejszych tematów malarskich w dziejach. Na dobre zaistniał także w fotografii, a chętnych kobiet na tego typu sesje zdjęciowe jest coraz więcej. Istotą aktu jest ukazanie nagiego ciała w sposób subtelny, co daje fotografowi wiele możliwości. Można błądzić na granicy delikatnego pobudzenia zmysłów i wyobraźni odbiorcy, a czystej erotyki, w którą wplątany zostanie na przykład styl glamour. Fotografie dosłowne i odważne, takie jak zdjęcia topless bez wątpienia zostaną sklasyfikowane jako akt. Gdy głównym tematem fotografii będą natomiast plecy, ramiona, czy dekolt - sesja może zostać uznana za akt, choć nie musi.

 

 

Na profesjonalną sesję zdecydować się może każda kobieta. Jej brak doświadczenia nie jest żadną przeszkodą – fotograf z długoletnią praktyką doradzi konwencję sesji i zaproponuje takie rozwiązania, by każda pani czuła się przed obiektywem komfortowo, a także czerpała z tego doświadczenia jak najwięcej zabawy i radości.

Zapraszam do zapoznania się z moimi pracami: sesja kobieca

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.