SESJA KOBIECA - RODZAJE

Kobieca sesja zdjęciowa - rodzaje


 

Panuje powszechne przekonanie, że profesjonalne sesje zdjęciowe przeznaczone są dla kobiet, dla których zewnętrzny wizerunek jest w pewnym sensie narzędziem pracy. To nieprawda, nie tylko zawodowe modelki lub aktorki korzystają z fotograficznego atelier. Każda kobieta może to zrobić, by zatrzymać w czasie swój urok, wdzięk i piękno.

 

Doskonałej jakości zdjęcia, które są dobrze zaaranżowane i wykonane w odpowiednio dobranym otoczeniu, są idealnym pomysłem na prezent dla męża lub narzeczonego.

 

 

Kobiece sesje zdjęciowe

 

 

Zadaniem kobiecej sesji zdjęciowej, jest uchwycenie i pokazanie piękna. Odpowiednia aranżacja, klimat i atmosfera zaaranżowana przez profesjonalnego fotografa, dają niebywałe efekty.

 

 

Sesja beauty

 

 

Na tych fotografiach najważniejszy jest piękny wygląd, podkreślony przez idealną fryzurę i makijaż. To typowa sesja wizerunkowa, mająca pokazać, kobiece piękno. Doświadczony fotograf sprawi, że doskonałymi modelkami okażą się panie o mniej klasycznej urodzie. Z pewnością efekt jego starań zadziwi oglądających.

 

 

Sesja sensualna

 

 

Sesja sensualna to praktycznie każdy typ sesji opisany poniżej, ważne, aby nie przekroczyć delikatnej granicy dobrego smaku.

 

 

Sesja buduarowa - intymność

 

 

Fotografie buduarowe są częstym prezentem przyszłej panny młodej dla narzeczonego. Mają zabarwienie intymnej erotyki o charakterze stonowanym, skierowanym na prywatność. Buduar było to w przeszłości pomieszczenie przy sypialni, w którym panie przebierały się, szykowały do rozpoczynającego się dnia lub odpoczywały. Dlatego uczestnicząca w sesji kobieta ukazuje się często w bieliźnie lub częściowo rozebrana, a więc w stanie odbiegającym od oficjalnego wizerunku, ale podkreślającym jej intymny urok.

 

 

Sesja w bieliźnie - dowolność odbioru

 

 

Ten rodzaj sesji nieco różni się od wcześniej omawianych. Trudno jest bowiem jednoznacznie sklasyfikować efekt wykonanej pracy. Wszystko zależy od fotografa i jego zamysłu, a także od stylizacji pozującej kobiety. Głównym tematem zdjęć może być bowiem bielizna - wówczas mamy do czynienia z fotografią typu fashion. Bywa też, że pozujące panie chcą znajdować się w centrum uwagi odbiorcy. Najczęściej klientki życzą sobie wykonanie sesji portretowej w bieliźnie lub sesji buduarowej. To, jaki wydźwięk będą miały fotografie, zależy od wspólnego pomysłu fotografa i modelki.

 

 

Sesja glamour – seksualność

 

 

Zadaniem sesji jest pokazanie urody kobiety w kontekście jej atrakcyjności fizycznej, wzbudzającej emocje u oglądającego. Glamour to esencja seksualności, podkreślona odkrytymi fragmentami nagiego ciała, atmosferą stworzoną przez aranżację i oświetlenie. Odpowiednie pozy oraz spojrzenia mają działać prowokująco i dać możliwość fotografowanej kobiecie poczuć się wyjątkowo atrakcyjną i pożądaną.

 

 

Nagość zakryta - delikatne pobudzenia wyobraźni

 

 

Nagość zakryta zaliczana jest do całkowicie innej kategorii. Modelka lub model występują na zdjęciach nago, choć ich ciała pozostają częściowo zakryte. Szczegóły anatomiczne są niewidoczne, a odpowiednia sceneria i aranżacja ma za zadanie pobudzić wyobraźnię oraz zmysły odbiorcy, by to, czego nie widać, było bardziej intrygujące od tego, co można bezpośrednio dojrzeć na fotografii. To, czym nagość zostanie zakryta, zależy od pomysłowości i inwencji fotografa, a także modelki lub modela. Intymne szczegóły mogą zostać osłonięte dłonią, tkaninami, przedmiotami, czy specjalnie przygotowanymi rekwizytami. Możliwości jest mnóstwo, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

 

Na profesjonalną sesję zdjęciową zdecydować się może każda kobieta. Jej brak doświadczenia nie jest żadną przeszkodą. Fotograf z długoletnią praktyką doradzi konwencję sesji i zaproponuje takie rozwiązania, by każda kobieta czuła się przed obiektywem komfortowo, a także czerpała z tego doświadczenia jak najwięcej zabawy i radości.

 

Zapraszam do zapoznania się z moimi pracami: sesja kobieca

 

Studio 2 Piętro Gliwice, Fotograf Gliwice, Fotograf Zabrze, Fotograf, Katowice, Fotograf Kraków, Fotograf Opole, Fotograf ze Śląska, Fotograf w Małopolski, Sesja fotograficzna Gliwice, Sesja fotograficzna Katowice, Sesja fotograficzna Kraków, Sesja kobieca, Sesja buduarowa, Kobieca sesja zdjęciowa, Sesja glamour, Sesja sensualna

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.