Trendy w fotografii ślubnej

Trendy w fotografii ślubnej

 

 

Fotografia ślubna pokazuje uczucia, wzajemną miłość i radość. Warto uwiecznić te chwile na zdjęciach, które po wielu latach będą nadal cieszyć i przywoływać uczucia, które wówczas Wam towarzyszyły. Zastanawiacie się, jakie są trendy w fotografii ślubnej i na co zwracać uwagę, przy wyborze fotografa ślubnego? Oto kilka ważnych wskazówek.

 

 

Każde zdjęcie jest cząstką uchwyconego czasu, które chcemy zachować na zawsze w naszej pamięci. Dla fotografa sesja ślubna i towarzyszące temu emocje, uśmiechy, łzy radości i wzruszenie – to idealne warunki do pracy. Zdjęcia to nie tylko obrazy, które mają Wam przypominać pewne wydarzenia w życiu. Ich głównym zadaniem jest ożywić w Was emocje, które wówczas przeżywaliście.

 

Fotograf ślubny

 

Decyzja, który fotograf będzie z Wami pracował, to jest pierwsza i podstawowa sprawa, o której musicie zdecydować. Zdaję sobie sprawę, że wybór nie jest prosty i zewsząd będziecie słyszeć, że właśnie TEN fotograf ślubny jest najlepszy. Po czasie niestety przychodzi wielkie rozczarowanie, gdy dostajecie zdjęcia, które Was nie zachwycają, co więcej, nawet nie zadowalają.

 

Portfolio fotografa ślubnego

 

Zanim wybierzecie fotografa do sesji ślubnej, przeglądnijcie jego portfolio. Zobaczcie zdjęcia z kilku sesji, również tych starszych. Jest to o tyle ważne, że będziecie mogli porównać zdjęcia, sprawdzicie, czy są ponadczasowe i czy przypadkiem przez rok, czy dwa się nie zestarzały. Chcecie przecież za 10 lat sięgnąć po nie z przyjemnością, a nie chować głęboko w szafie i nigdy do nich nie wracać.

 

Zaprzyjaźnij się ze swoim fotografem

 

To nie żart. Z fotografem, który będzie uwieczniał te wyjątkowe chwile, powinniście czuć się dobrze i swobodnie. Bardzo ważna jest nić porozumienia, miła i luźna atmosfera. Wasz fotograf będzie wręcz niewidoczny, ale zawsze tam, gdzie powinien być.

Przed podjęciem decyzji warto się spotkać i porozmawiać, przedstawić swoje oczekiwania i wysłuchać koncepcji fotografa, wówczas możecie mieć pewność, że zdjęcia będą dokładnie takie, jakich oczekujecie.

 

Ponadczasowe trendy w fotografii ślubnej

 

Pewne rzeczy się zmieniają, a pewne pozostają ciągle takie same. Bardzo mądre powiedzenie głosi, że „lepsze jest wrogiem dobrego” i to można z powodzeniem odnieść do fotografii. Trendy zmieniają się z roku na rok, wiadomo, moda robi swoje. Na szczęście są również rzeczy niezmienne, o których Wam teraz trochę opowiem.

 

Kadr i światło

 

Niezależnie od tego, czy to zdjęcia sprzed roku, dwóch, czy dziesięciu lat, kadrowanie i światło jest bardzo ważne. Te rzeczy nie zmieniły się i myślę, że nie zmienią. Co prawda, technika idzie bardzo do przodu, ale dobry fotograf musi mieć świetne oko, aby uchwycić Was i Waszych gości i aby te zdjęcia przyciągały i wywoływały pozytywne uczucia.

 

Ważne momenty uchwycone w kadrze

 

Niezmiennie ważne są złapane w kadrze momenty. To one sprawiają, że zdjęcia się nie starzeją i będziecie chętnie do nich wracać po wielu latach. Wrażliwy fotograf uchwyci je bez problemu, będzie wiedział, w którym monecie i w jaki sposób wykonać zdjęcie.

 

Te trzy rzeczy, o których Wam napisałem, są najważniejsze, reszta to już zmieniająca się moda, choć, nie każdy za nią podąża. Kadrowanie, światło i emocje, które są przedstawione na zdjęciach powodują, że chce się je oglądać. Reszta jest dodatkiem.

 

Trendy w fotografii ślubnej

 

W fotografii ślubnej, podobnie jak w modzie, każdy sezon zdominowany jest przez kilka głównych trendów, które mogą Was zainspirować. Opowiedziałem Wam o tym, co jest niezmienne, teraz podpowiem, na co warto zwrócić uwagę w tym roku.

 

Reportaż ślubny

 

Dawno minęły czasy pozowanych zdjęć w sztucznej scenografii, w których brakowało przede wszystkich naturalności. Dziś, na szczęście, w modzie są zdjęcia ślubne reportażowe, które pozwalają fotografowi uchwycić wyjątkowe chwile i prawdziwe emocje.

Reportaż to sztuka, którą mogą dobrze wykonać tylko najlepsi. Fotograf podejmuje działanie błyskawicznie, opowiadając zdjęciami historię. Efektem są zdjęcia przedstawiające miejsca, w których się znajdujecie, akcję, rozgrywającą się na bieżąco oraz detale, np. obrączki czy bukiet kwiatów.

 

Sesja ślubna w plenerze

 

Plener to nieodłączny element sesji ślubnej. Dziwisz się pewnie, dlaczego o tym wspominam, opowiadając o trendach, ale są tutaj elementy, które ulegają zmianie. Moim zdaniem są to zmiany bardzo dobre. Kilka lat temu w modzie było szukanie pleneru wyjątkowego, mam tutaj na myśli, zameczki, idealne parki i oczywiście czekanie na słoneczną, piękną pogodę.

Teraz, stawiając na autentyczność i naturalność, nie trzeba szukać wyjątkowego pleneru ani czekać na idealną pogodę. Skupiamy się przede wszystkim na Waszych uczuciach i emocjach, a plener, jest dodatkiem. Brak słońca, mgła, czy chmury mogą dodać zdjęciom uroku. Wbrew pozorom pełne słońce nie sprzyja zrobieniu dobrych zdjęć.

 

Zdjęcia czarno-białe

 

Do niedawna zdjęcia czarno-białe zarezerwowane były głównie do portretów czy zdjęć artystycznych. Dziś jednak są nieodłącznym elementem sesji ślubnej, zwłaszcza reportażowej. Dzięki zdjęciom pozbawionym kolorów można skupić uwagę na detalach i uchwyconych emocjach.

 

Zdjęcia w stylu vintage

 

W modzie są dziś śluby w stylu vintage, dlatego fotografia również idzie za tym trendem. Pożądany efekt można osiągnąć w postprodukcji, czyli przy obróbce zdjęcia, kiedy to fotograf nada im odpowiednią barwę i efekt zdjęcia sprzed lat.


 

 

Do niedawna fotografia ślubna kojarzona była głównie z sesjami studyjnymi. Dziś zdecydowanie stawiamy na naturalność, ponieważ daje nam, fotografom, niesamowite pole do popisu, a Wam, pamiątkę na całe życie. Obecnie, prócz sesji ślubnych w postaci reportażu czy plenerów, wybierane są bardziej intymne sesje małżeńskie, w której możemy uwiecznić Waszą intymność, w bardzo subtelny sposób. Dziś, tak naprawdę, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 

Zapraszam do współpracy i zapoznania się z moim bogatym portfolio.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Studio 2 Piętro Gliwice, Fotograf Gliwice, Fotograf Zabrze, Fotograf, Katowice, Fotograf Kraków, Fotograf Opole, Fotograf ze Śląska, Fotograf w Małopolski, Fotograf ślubny Gliwice, Fotograf ślubny Katowice, Fotograf ślubny Zabrze, Sesja plenerowa Gliwice, Sesja plenerowa Katowice, Sesja plenerowa Zabrze, Reportaż ślubny Katowice, Reportaż ślubny Gliwice, Reportaż ślubny Kraków, Fotografia ślubna Katowice, Fotografia ślubna Zabrze, Fotografia ślubna Małopolska, Fotografia ślubna Śląsk

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.