ZDJĘCIA WIZERUNKOWE BEZ KRAWATA

Sesja wizerunkowa, czyli pokaż się z jak najlepszej strony!

 

 

Jesteś dietetykiem, trenerem personalnym albo muzykiem? Marzy Ci się luźna, nieformalna sesja zdjęciowa? Zastanawiasz się jak miałaby ona wyglądać? Nie masz wiedzy na ten temat i ani pojęcia jak się do tego zabrać? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć decydując się na sesję zdjęciową.

 

 

Profesjonalna sesja zdjęciowa.

 

Każda sesja zdjęciowa to projekt, który trzeba dobrze zaplanować aby efekt końcowy był zachwycający. Nie zmienia to faktu, że każdy może wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Nie musisz mieć zdolności teatralnych ani specjalnych predyspozycji, nie musisz być modelką czy modelem. To, że na myśl o aparacie fotograficznym czujesz stres jest normalne. Pozwól swojemu fotografowi, żeby Cię poprowadził a stres minie szybciej niż myślisz. Wydaje Ci się, że źle wychodzisz na zdjęciach? Zmieńmy to przekonanie czym prędzej!


 

Przygotowanie do sesji wizerunkowej.


 

Jeśli prowadzisz firmę, budujesz swoją markę osobistą albo jesteś blogerem, to nieformalna sesja fotograficzna może być świetnym rozwiązaniem na pokazanie się w branży. Za pomocą sesji wizerunkowej opowiem kim jesteś i czym się zajmujesz. Pokażę Twoje najmocniejsze strony, aby Klient Cię polubił, zaufał i w rezultacie kupił to co mu oferujesz.

Przed sesją zdjęciową opowiesz mi o sobie, ustalimy co jest dla Ciebie najważniejsze i na czym chcesz się skupić. Przedstawię Ci mój pomysł na miejsce, w którym będziemy robić zdjęcia, stylizację pasującą do Twojego wizerunku eksperta. Nie martw się o techniczne sprawy takie jak światło i lokalizacja – zajmę się tym.


 

Czego oczekujesz od sesji wizerunkowej?


 

Zanim się spotkamy, odpowiedz sobie na najważniejsze pytania, które z pewnością pomogą nam w ustaleniu szczegółów dotyczących sesji. Odpowiedzi zapisz albo zachowaj w głowie, to zdecydowanie ułatwi nam pracę. Przygotuj się do tego dobrze, a efekty zadowolą Cię na pewno.


 

Pomysł na sesję zdjęciową.


 

Niezależnie od tego czym się zajmujesz, pomyśl o tym, co chciałbyś zawrzeć w tej sesji. Czy to ma być sesja w plenerze czy może w studio? Poszukaj inspiracji w internecie, to nic złego. Nie będziemy kopiować pomysłów innych. Przemyśl to, jaki efekt chcesz osiągnąć tą sesją wizerunkową. W jakim tonie mają być zachowane zdjęcia. Jeśli będziesz mieć chociaż zarys pomysłu, resztę dopowiem i razem stworzymy coś wyjątkowego.


 

Ile czasu trwa sesja zdjęciowa?


 

Trudno określić ile może trwać sesja fotograficzna, bo tak naprawdę każda jest inna. Warto jednak, żebyś przygotował się na to, że potrwa kilka godzin. Samo pozowanie do zdjęć to około 3 godziny, ale dolicz wcześniejsze przygotowania. Zastanów się nad tym i najlepiej wygospodaruj cały dzień na tego typu działanie. Pośpiech nie jest wskazany w żadnej dziedzinie życia, a sesja zdjęciowa zrobiona w naprędce nie wyjdzie dobrze. Zaplanuj tak swoje działania, żebyś ze spokojną głową mógł oddać się przyjemności obcowania z obiektywem.


 

Jak zadbać o siebie przed sesją fotograficzną?


 

Przed sesją fotograficzną wyśpij się, wypocznij. Myśl o niej, jak o ciekawej przygodzie i nowym doświadczeniu. Wizualizuj zdarzenia i obrazy. Nastrój podczas sesji odgrywa kluczową rolę. Zmęczenie czy zniechęcenie będzie widać na zdjęciach i żaden retusz tego nie wymaże. Jeśli zastanawiasz się czy warto zrobić sobie „próbę generalną” przed lustrem, to jak najbardziej! Znowu zwrócę Twoją uwagę na podpatrzenie zdjęć w Internecie. Zobacz jak to robią profesjonaliści i amatorzy. Spróbuj oswoić swoja mimikę i ruchy. Zwróć uwagę na położenie głowy, rąk i nóg. Często nasze naturalne pozy na zdjęciach nie wyglądają jednak zbyt dobrze.

Podczas sesji zdjęciowej podpowiem Ci jak stanąć i co zrobić aby podkreślić Twoje walory. Jeśli będziesz potrzebować, spotkamy się przed sesją aby sprawdzić jak czujemy się w swoim towarzystwie. Dobra atmosfera podczas sesji jest ważna.

 

Co zabrać ze sobą na sesję zdjęciową?


 

W zależności od tego czym się zajmujesz, takie gadżety ze sobą zabierz. Jeśli spotkamy się w Twoim miejscu pracy zadbaj o to, aby było czysto, schludnie i reprezentacyjnie. Jeśli jesteś szefem kuchni w restauracji - sesję zrobimy w kuchni; jeśli jestem trenerem personalnym - sesję zrobimy na sali gimnastycznej; jeśli jesteś muzykiem - najlepsza będzie sesja podczas koncertu albo w studio nagrań.

 

Profesjonalna sesja zdjęciowa to ciężka praca, która się opłaca. Każdy, kto buduje swoją markę osobistą powinien zdecydować się na tego typu przedsięwzięcie. W dobie internetu i mediów społecznościowych budowanie wizerunku jest bardzo ważne. Dobrze przygotowana i zaplanowana sesja może bardzo korzystnie wpłynąć na rozwój Twojej działalności. Pokaż swoim Klientom czym się zajmujesz i przekonaj ich zdjęciami, że można Ci zaufać.

 

Tagi strony:

sesjawizerunkowasesjabiznesowafotografiabiznesowasesjaportretowafotografiaportretowaportretbiznesowyzdjeciebiznesowezdjeciabiznesowe

Katowice, Gliwice, Zabrze, Pyskowice, Chorzów, Śląsk


 


 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.