Fotografia ślubna Gliwice - Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych. Fotograf Gliwice, Zabrze, Tychy Andrzej Korsak

 

Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych?

Sesja w Studio 2 Piętro w Gliwicach

W życiu każdego z nas są takie chwile, które chcemy zatrzymać na zdjęciach; to ślub, wesele, narodziny dziecka, uroczystość rodzinna. Warto sesję fotograficzną zlecić profesjonaliście, aby pamiątka była ponadczasowa i żebyście zawsze chętnie do nich wracali.


 

Wykonanie profesjonalnej sesji ślubnej jest trudnym zadaniem i wymaga wyczucia i lat praktyki. Myślę, że wiedzą to te pary, które swoją sesję zleciły fotografowi, który nie miał w tej dziedzinie doświadczenia. Nie da się tych chwil powtórzyć, odtworzyć i zrobić jeszcze raz. Ceremonia zaślubin, wesele i sesja plenerowa, to takie chwile, które dzieją się tylko raz i tylko wtedy można zatrzymać momenty na fotografii.


 

Fotograf ślubny to specjalista, który dobrze wie jakiego użyć sprzętu i które momenty fotografować, aby pamiątka była aktualna nawet za 20 lat.


 

Oto kilka porad jak przygotować się do sesji ślubnej:


 

 1. Na sesję ślubną przyjdźcie wyspani i wypoczęci.

 2. Sesja ślubna to opowiedziana historia, więc każdy element: mina, spojrzenie, gest, ubiór i otoczenie tworzą spójną całość. Fotograf podczas sesji podpowie Wam co robić.

 3. Profesjonalny fotograf otoczy Was opieką i będziecie czuli się przy nim swobodnie. Każde ujęcie będzie omówione, nie wydarzy się tutaj nic przypadkowego.

 4. Dobry fotograf ślubny zadba o Wasze ustawienie:

 • aby rysy twarzy były wyraziste na fotografii ślubnej, wystarczy wyciągnąć szyję w górę i pochylić minimalnie do przodu,

 • aby zdjęcia dobrze wyszły, nie ustawiamy się na wprost aparatu fotograficznego, najlepiej jest pamiętać o lekkim półprofilu,

 • wzrok w trakcie wykonywania zdjęć ślubnych powinien być zwrócony w miejsce z boku fotografa,

 • aby zdjęcia ślubne wypadły korzystnie, dobrze jest, gdy wzrok będzie skupiony niż rozmazany i jakby niewidzący,

 • jeśli chcecie na zdjęciach być atrakcyjni, pozwólcie aby fotograf korygował Waszą postawę; nie ściągajcie ramion, nie garbcie się,

 • jeśli nie wiecie co zrobić z rękami, to z pomocą przyjdzie Wasz fotograf ślubny; podpowie jak ułożyć ręce, aby sylwetka była otwarta, jak dobrze asymetrycznie je ułożyć i co w nich trzymać.

 • jako fotograf z wieloletnim doświadczeniem doradzam skrzyżowanie nóg, aby wady postawy były skutecznie ukryte. Świetną metodą jest również postawienie jednej z nóg lekko przed drugą nogą i ugięcie jej w kolanie,

 • jeśli masz szerokie biodra, doradzam ustawienie boczne, lecz pamiętaj, aby nie była to postawa całkowicie boczna, gdyż wypukły brzuch również nie wygląda atrakcyjnie.

 

Na koniec rada najważniejsza: każda fotografia będzie atrakcyjna pod jednym warunkiem – stawiamy na naturalność!

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej o rodzajach i trendach sesji ślubnej, zapraszam do artykułu na blogu.

 

 

Studio 2 Piętro Gliwice, Fotograf Gliwice, Fotograf Zabrze, Fotograf, Katowice, Fotograf Kraków, Fotograf Opole, Fotograf ze Śląska, Fotograf w Małopolski, Fotograf ślubny Gliwice, Fotograf ślubny Katowice, Fotograf ślubny Zabrze, Sesja plenerowa Gliwice, Sesja plenerowa Katowice, Sesja plenerowa Zabrze, Reportaż ślubny Katowice, Reportaż ślubny Gliwice, Reportaż ślubny Kraków, Fotografia ślubna Katowice, Fotografia ślubna Zabrze, Fotografia ślubna Małopolska, Fotografia ślubna Śląsk

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.