Fotografia ślubna Gliwice - Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych. Fotograf Gliwice, Zabrze, Tychy Andrzej Korsak

Jak wszyscy wiemy wydarzenia takie jak ślub, narodziny dziecka czy inna uroczystość rodzinna to okazja niezapomniana i warta uwiecznienia w trakcie sesji zdjęciowej, sesji urodzinowej czy sesji zdjęć rodzinnych. Wykonanie fotografii ślubnej to zajęcie dla profesjonalisty, o czym z pewnością przekonały się te pary, które wybrały tanią nieprofesjonalną usługę fotografa bez doświadczenia. Po prostu tych chwil nie da się powtórzyć, ponownie pozować do zdjęcia ślubnego w trakcie przyjęcia weselnego czy w trakcie zaślubin. Fotograf ślubny to specjalista , która rządzi się określonymi prawami i zasadami, wymagając specyficznych umiejętności. Nie do przecenienia jest również sprzęt fotograficzny wykorzystywany do wykonania  sesji ślubnej. 

Pozowanie do zdjęć ślubnych w trakcie sesji zdjęciowej -

 kilka porad fotografa ślubnego .

Na zdjęcia ślubne zawsze powinniśmy przyjść wyspani i wypoczęci, o co niestety trudno w tak gorącym okresie, jakim jest ślub. Każda fotografia ślubna to opowiedziana historia, więc każdy element, mina, spojrzenie, ubiór i otoczenie to spójna całość, która musi do siebie pasować. Nigdy sesja zdjęciowa ślubna nie jest taka sama, jednak nawet w tak indywidualnej sferze jak fotografia ślubna panują pewne uniwersalne i pomocne zasady. Wyraziste rysy twarzy na fotografii ślubnej zapewni z pewnością dość nienaturalna, aczkolwiek bardzo efektywna pozycja - wyciągnięcie szyi w górę i pochylenie minimalnie do przodu. Dobrym sposobem na dobrą fotografię ślubną jest nie ustawianie się na wprost aparatu fotograficznego. Dobry fotograf ślubny z pewnością doradzi parze młodej odpowiednie ustawienie, my zasadniczo radzimy pamiętać o lekkim półprofilu. Fotograf ślubny poradzi również, gdzie należy zwrócić wzrok w trakcie wykonywania zdjęć ślubnych i zazwyczaj będzie to miejsce lekko z boku fotografa. Zdjęcia ślubne wypadną znacznie lepiej, gdy nasz wzrok będzie skupiony niż rozmazany i jakby niewidzący. Po prostu takie zdjęcie ślubne nie będzie wyglądało naturalnie i w sposób rzeczywisty. Dość często fotograf będzie korygować nasze ramiona i ręce. Fotografia  wymaga od nas odpowiednio skorygowanej postawy - nie ściągajmy więc ramion i nie garbmy się. Jeśli chcemy być atrakcyjni na zdjęciu ślubnym to zawsze wyprostujmy ramiona, taka postawa na zdjęciu będzie wyglądać atrakcyjnie. Kolejny dylemat to ręce, co z nimi zrobić, aby na własnym zdjęciu ślubnym nie wyglądać na zamkniętego nieatrakcyjnego introwertyka. I znów nasz fotograf przyjdzie zapewne z pomocą, gdyby jednak nie pomógł doradzam, aby po prostu zająć nasze ręce - trzymajmy coś w nich, choćby torebkę( tylko kobiety :) ). Jako fotograf często spotykam się z pytaniem co zrobić z dłońmi. Dobrą radą jest asymetryczne ułożenie - jedną ustawmy wzdłuż ciała, drugą oprzyjmy o biodro. Prawie każda panna młoda chce wyglądać szczupło i atrakcyjnie na zdjęciach ślubnych. Aby fotografia ślubna nie była chowana w najciemniejszym kąciku szuflady, poproście fotografa o odpowiednie ustawienie ciała i bioder. Ja jako fotograf  doradzam skrzyżowanie nóg, aby wady postawy były skutecznie ukryte. Skuteczną metodą jest również postawienie jednej z nóg lekko przed drugą nogą i ugięcie jej w kolanie. Szerokie biodra na fotografii ślubnej? raczej nie , tu doradzam ustawienie boczne, lecz pamiętajmy aby nie była to postawa całkowicie boczna, gdyż wypukły brzuch również nie wygląda atrakcyjnie. I na koniec każda fotografia  będzie atrakcyjna pod jednym zasadniczym warunkiem - zachowania naturalności ...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.