JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ?

Zdecydowaliście się na sesję fotograficzną w Studio 2 Piętro w Gliwicach i jesteście gotowi stanąć przed obiektywem bez stresu oraz z przekonaniem, że wszystko pójdzie jak najlepiej? A może wprost przeciwnie – denerwujecie się, uważacie, że nie jesteście fotogeniczni i zdjęcia wyjdą straszne?

 

Oba te nastawienia są zupełnie normalne. Fotografuję od wielu lat i podczas mojej pracy poznałem ludzi, którzy po prostu rozkwitali w momencie, gdy skierowałem na nich swój aparat oraz innych, którzy wyraźnie czuli się niekomfortowo. Pamiętajcie: nikt nie rodzi się modelem, a to, jak zaprezentujesz się w trakcie sesji fotograficznej, zależy w dużej mierze od odpowiedniego przygotowania i zaufania do swojego fotografa.

 

Spotkajmy się wcześniej, gdyż na pewno macie szereg pytań i własnych pomysłów, które chcielibyście ze mną skonsultować. Taka rozmowa jest cenna dla obu stron: dla mnie, ponieważ możemy się poznać, co jest niezmiernie ważne dla dobrego wykonania mojej pracy i dla Was, gdyż macie okazję uzgodnić szczegóły, poznać warunki, w jakich odbywać się będzie sesja, dowiedzieć się, jak należy się do niej przygotować.

Poznajmy się, gdyż najlepsze fotografie powstają, gdy po obu stronach obiektywu spotykają się ludzie, których łączy więź sympatii!

 

Niżej przedstawiam szereg rad dotyczących przygotowania się do sesji zdjęciowej. Od razu zastrzegam: jeżeli macie jakieś obiekcje co do swojej sylwetki, pracę nad jej udoskonaleniem powinniście zacząć kilka miesięcy wcześniej. Okres ten pomijam, gdyż osobiście uważam, że dopóki jesteście szczęśliwi i zdrowi nic innego się nie liczy. Piękno ma wszystkie kształty i rozmiary, a świat byłby bardzo nudny, gdybyśmy wszyscy wyglądali dokładnie tak samo.
Mam tylko jedną „długofalową” poradę: przyzwyczajcie się do picia co najmniej 8 szklanek wody dziennie (kawa, herbata i napoje gazowane odpadają!). Pomoże to oczyścić waszą cerę, częściowo wygładzić zmarszczki, rozjaśnić skórę i cienie pod oczami oraz sprawi, że poczujecie się lepiej! 


Miesiąc przed sesją
Jeżeli macie zamiar pójść do fryzjera i zrobić coś ze swoimi włosami, zróbcie to 4 tygodnie wcześniej. Nie dotyczy to panów – oni mogą ostrzyc się kilka dni przed sesją. Panie natomiast muszą mieć czas na zaakceptowanie swojej fryzury i dokonanie ewentualnych poprawek, a ich włosy – na uzyskanie żywego, naturalnego wyglądu. Ale nie przejmujcie się tym zbytnio, osobiście nie mam nic przeciwko temu jeżeli przyjdziecie do Studio 2 Piętro w „codziennej” fryzurze - zdjęcia zyskają na autentyczności.

Jest to też czas na rozpoczęcie nawadniania organizmu, o czym pisałem wyżej i – jeżeli jest taka potrzeba – na wybielenie zębów. Zaplanujcie też ubrania, w których pojawicie się przed obiektywem, gdyż niewiele jest rzeczy, które tak zakłócają sesję, jak źle dopasowana odzież.

 

Tydzień przed sesją

Jeśli woskujecie niektóre obszary twarzy zróbcie to właśnie teraz. Zdecydowanie nie próbujcie już niczego związanego ze zmianą koloru włosów, przestańcie stosować zabiegi czyszczące i zmieniające odcień skóry.

Zacznijcie sypiać co najmniej po 8 godzin na dobę. Uzyskacie wygląd osoby wypoczętej i pełnej energii. Unikajcie też w swojej diecie składników wzdymających.

Dzień przed zdjęciami powinniście zająć się swoimi paznokciami. To bardzo ważne, gdyż muszą prezentować się idealnie.

 

Dzień sesji
Wykonuj codzienne obowiązki, ale zarezerwujcie sobie trochę czasu na przygotowania i relaks. Delikatnie nawilżcie skórę twarzy ze szczególnym uwzględnieniem okolic nozdrzy i części policzków (tych, które uwypuklają się przy uśmiechu). Sprawdźcie też stan lakieru na paznokciach i jeżeli jest taka potrzeba zróbcie wszystko, by odzyskał połysk. Ostatnie godziny to również czas na golenie się, prasowanie i pakowanie odzieży oraz czyszczenie obuwia, które założycie w czasie sesji.

 

Z czym się zjawić w Studio 2 Piętro? 
Może raczej z kim? Przyprowadźcie osobę, w której towarzystwie dobrze się czujecie. Gość na pewno nie przeszkodzi mi w pracy, a może pomóc w rozluźnieniu atmosfery. Często sesja staje się dzięki większemu towarzystwu dobrą zabawą.

W naszej pracowni, poza sesjami ciążowymi, pozostawiamy pełną swobodę w doborze stylizacji. To pole oddajemy waszej wyobraźni i inwencji. Na pewno od wielu dni wiecie już, jak chcecie wyglądać na zdjęciach. Przygotowane stroje i makijaż oraz konsultacja z fotografem na pewno sprawią, że wasza wizja zostanie utrwalona na oryginalnych, klimatycznych fotografiach.

 

Po takich przygotowaniach dla was sesja zaowocuje wspaniałymi pamiątkami na całe życie, a dla mnie będzie cennymi chwilami zawodowej satysfakcji w towarzystwie sympatycznego klienta.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.