JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ?

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?


 

Zdecydowaliście się na sesję fotograficzną w Studio 2 Piętro w Gliwicach i jesteście gotowi stanąć przed obiektywem bez stresu oraz z przekonaniem, że wszystko pójdzie jak najlepiej? A może wprost przeciwnie – denerwujecie się, uważacie, że nie jesteście fotogeniczni i zdjęcia wyjdą straszne?

 

Zarówno pierwsze, jak i drugie nastawienie jest normalne. Fotografuję od wielu lat i podczas mojej pracy poznałem ludzi, którzy po prostu rozkwitali w momencie, gdy skierowałem na nich swój aparat oraz tych, którzy wyraźnie czuli się niekomfortowo. Zanim staniecie przed obiektywem, pamiętajcie o jednej, bardzo ważnej rzeczy: nikt nie rodzi się modelem, a to, jak zaprezentujesz się w trakcie sesji fotograficznej, zależy w dużej mierze od odpowiedniego przygotowania i zaufania do swojego fotografa.

 

Zanim zaczniemy sesję zdjęciową...

 

Spotkajmy się wcześniej, gdyż na pewno macie szereg pytań i własnych pomysłów, które chcielibyście ze mną skonsultować. Taka rozmowa jest cenna dla obu stron, ponieważ możemy się poznać, a najlepsze fotografie powstają, gdy po obu stronach spotykają się ludzie, których łączy więź sympatii. Macie również okazję uzgodnić szczegóły, poznać warunki, w jakich odbywać się będzie sesja, dowiedzieć się, jak należy się do niej przygotować.

 

Jeżeli macie jakieś obiekcje co do swojej sylwetki, pracę nad jej udoskonaleniem powinniście zacząć kilka miesięcy wcześniej. Dlatego pomijam ten okres, ponieważ osobiście uważam, że dopóki jesteście szczęśliwi i zdrowi nic innego się nie liczy. Piękno ma wszystkie kształty i rozmiary, a świat byłby bardzo nudny, gdybyśmy wszyscy wyglądali dokładnie tak samo.

 

Oto najważniejsze rady, jak przygotować się do sesji zdjęciowej:

  1. Miesiąc przed sesją - jeżeli macie zamiar pójść do fryzjera i zmienić fryzurę, zróbcie to 4 tygodnie wcześniej. Nie dotyczy to panów - oni mogą ostrzyc się kilka dni przed sesją. Panie natomiast, muszą mieć czas na zaakceptowanie swojej fryzury i dokonanie ewentualnych poprawek, a ich włosy na uzyskanie żywego, naturalnego wyglądu. Osobiście nie mam nic przeciwko temu jeżeli przyjdziecie do Studio 2 Piętro w „codziennej” fryzurze - zdjęcia zyskają na autentyczności. Jest to też czas na rozpoczęcie nawadniania organizmu; pijcie 8 szklanek wody dziennie, aby rozjaśnić skórę, wygładzić zmarszczki i zmniejszyć cienie pod oczami. Jeżeli jest taka potrzeba, zróbcie również zabieg wybielenia zębów. Zaplanujcie ubrania, w których pojawicie się przed obiektywem, gdyż niewiele jest rzeczy, które tak zakłócają sesję, jak źle dopasowana odzież.

  2. Tydzień przed sesją - jeśli woskujecie niektóre obszary twarzy zróbcie to właśnie teraz. Zdecydowanie nie próbujcie już niczego związanego ze zmianą koloru włosów, przestańcie stosować zabiegi czyszczące i zmieniające odcień skóry. Zacznijcie sypiać co najmniej po 8 godzin na dobę. Uzyskacie wygląd osoby wypoczętej i pełnej energii. Unikajcie też w swojej diecie składników wzdymających.

  3. Dzień przed sesją - powinniście zająć się swoimi paznokciami. To bardzo ważne, gdyż muszą prezentować się idealnie.

  4. Dzień sesji - wykonujcie codzienne obowiązki, ale zarezerwujcie sobie trochę czasu na przygotowania i relaks. Delikatnie nawilżcie skórę twarzy ze szczególnym uwzględnieniem okolic nozdrzy i części policzków (tych, które uwypuklają się przy uśmiechu). Sprawdźcie też stan lakieru na paznokciach, aby dłonie prezentowały się perfekcyjnie. Ostatnie godziny to również czas na golenie się, prasowanie i pakowanie odzieży oraz czyszczenie obuwia, które założycie w czasie sesji.

 

Co zabrać ze sobą na sesję zdjęciową w Studio 2 Piętro w Gliwicach?

 

Może Was to zaskoczy, ale weźcie ze sobą bliską osobę, przy której czujecie się swobodnie i pewnie. Gość na pewno nie przeszkodzi mi w pracy, a może pomóc w rozluźnieniu atmosfery. Często sesja staje się dobrą zabawą, a efekty naszej pracy o wiele lepsze.

 

W naszej pracowni, poza sesjami ciążowymi, pozostawiamy pełną swobodę w doborze stylizacji. To pole oddajemy waszej wyobraźni i inwencji. Na pewno od wielu dni wiecie już, jak chcecie wyglądać na zdjęciach. Przygotowane stroje i makijaż oraz konsultacja z fotografem sprawią, że wasza wizja zostanie utrwalona na oryginalnych, klimatycznych fotografiach.

 

Ważne jest Wasze podejście do przygotowań, dlatego podejdźcie do tematu profesjonalnie i szczerze. Wówczas możecie mieć pewność, że efekt Was zaskoczy, a zdjęcia będą pamiątką na całe życie. Dla mnie jest to również bardzo ważne, ponieważ dobrze zorganizowana i przemyślana sesja zdjęciowa, to przyjemność i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy w miłym towarzystwie.

 

Jeśli chcecie, zapraszam Was do przeczytania artykuł na temat tego, jak przygotować się do mniej formalnej sesji zdjęciowej.

 

Studio 2 Piętro Gliwice, Fotograf Gliwice, Fotograf Zabrze, Fotograf, Katowice, Fotograf Kraków, Fotograf Opole, Fotograf ze Śląska, Fotograf w Małopolski, Sesja fotograficzna Gliwice, Sesja fotograficzna Katowice, Sesja fotograficzna Kraków, sesjawizerunkowasesjabiznesowafotografiabiznesowasesjaportretowafotografiaportretowaportretbiznesowyzdjeciebiznesowezdjeciabiznesowe

Katowice, Gliwice, Zabrze, Pyskowice, Chorzów, Śląsk

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.